Choď na obsah Choď na menu
 


Bláznivá família

30. 8. 2010

Bláznivá rodina

 

Do domu Slovákovcov vošiel podomový obchodník s teplým vzduchom. Vraj ho poslal malý Riško, ktorý sa hrá na ulici. Svoj balónik zle držal, vietor mu ho uchytil pomedzi prsty.:-( Nuž náš obchodník ponúka svoje balóniky. Len po 7,20 euráčikov za kus.

Dedko, starý ujo povedal, že Riško sa zúfalo snaží nájsť výhovorku pre zbytočný a drahý balónik, ktorý dokonca nemá podporu ani u rodičov a súrodencov.

Mamka Iveta pokračuje, že "Považujem ďalší balónik v dnešnej situácii za zbytočný a je to mrhanie rodinnými financiami," podľa nej však, keďže obchod s teplým vzduchom patrí dnes k najlukratívnejším a najutajovanejším, nie je možné, aby sa ich rodina na ňom nezúčastnila. "Nemáme žiadne možnosti, ako tento stav zvrátiť," dodala mamka Iveta.

Tatko Robertko povedal, že celý cirkus s kúpou baloníka vníma ako súčasť Riškovho trucovania, preto nevidí dôvod, aby ho v svojej činnosti podporovali. Riško si podľa Robertka vymyslel hračku, rodina teraz za ňu zaplatí faktúru viac ako sedem eur. "Sedem eur zbytočne vyhodených do vzduchu len preto, že tu máme takýchto dobrodruhov, ktorí si pomýlili pôsobenie v rodine s veľkým žúrom, ale to nie je veľký žúr s cukríkmi, ale toto je vážny rodinný systém,“ doplnil tatko.

Zapojila sa aj Anička: "Treba ľuďom povedať, že dvestodesať korún (7,2 eur) vyhodíme z rodinnej pokladnice na pred a potrucovú  kampaň Riška," vyhlásila. Dodala, že aj keby balónik znovu Riškovi neuletel, aj tak ešte musí o kúpe balónika hlasovať rodinná rada. A tá ďalší balónik rešpektovať nemusí, takže by bolo od Riška korektnejšie rovno presadzovať tieto otázky v rodinnej rade.

„Je to samostatná Riškova iniciatíva a takou aj zostáva,“ povedal Janko.

 

Napokon sa všetci členovia rodiny uzniesli, že keďže ďalší balónik je zbytočný nielen pre rodinu, ale aj pre Riška samotného, predražený balónik mu kúpia.

 

No povedzte, nebola by takáto rodina naozaj bláznivá? Lenže, čo povedať o Slovenskej republike? Všetci, počnúc prezidentom, vrátane všetkých parlamentných politických strán okrem SaS  hovoria o nezmyselnosti a zbytočnosti referenda. A takmer nikto nechce pre zrušenie nezmyselného a pravdepodobne aj protiústavného referenda nič urobiť. Výzvy na zrušenie referenda podporuje zatiaľ len europoslankyňa Monika Fľašíkova Beňová (Smer-SD), poslanec VÚC a MsZ Trnava Bohumil Chmelík (KDH), z politických strán len Komunistická strana Slovenska.

 

kn

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.